usługi wynajmu agregatów

Jak działają wypożyczalnie agregatów prądotworczych?

W czasach, w których energia elektryczna jest nam potrzebna właściwie do wszystkiego i nie wyobrażamy sobie już życia bez urządzeń nią zasilanych wzrosło zapotrzebowanie na inne niż klasyczne źródła prądu. Sieć elektryczna podlega niestety bardzo często negatywnym wpływom warunków atmosferycznych, które mogą uszkodzić lub zerwać linie wysokiego napięcia, powodując przy tym przerwy w dostawach prądu. W tej sytuacji agregaty prądotwórcze stały się cennym zabezpieczeniem na wypadek takich awarii. Są również jedynym źródłem prądu w miejscach, w których nie ma jeszcze przyłącza do sieci jak np. nowopowstałe osiedla place budowy, ogródki działkowe czy też pola namiotowe. Z racji tego, że są to dość drogie urządzenia powstały wypożyczalnie, które oferują klientom dostęp do generatorów prądu na wybrany okres. Profesjonalne usługi wynajmu agregatów prądotwórczych zawierają w sobie nie tylko wypożyczenie sprzętu ale również doradztwo, dopasowanie modelu do zapotrzebowania, transport oraz montaż agregatów. Urządzenie zwykle wynajmuje się na doby. Klient płaci za czas wynajmu agregatu, w jego zakresie jest również zakup paliwa lub gazu potrzebnego do uruchomienia pracy generatora. Po stronie wypożyczalni leży z kolei dbałość o prawidłowy stan techniczny agregatów w momencie wypożyczenia a także instruktaż bezpiecznego korzystania z urządzenia udzielany najemcy.

Jakie urządzenia oferują?

Dobrze zaopatrzone wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie pełen przekrój agregatów dostępnych na rynku. W zależności od potrzeb znajdziemy w nich modele o mniejszej mocy, lekkie, tzw. ‘walizkowe” lub też “turystyczne”, które często działają za pomocą wbudowanego akumulatora. Najczęściej poszukiwane są z kolei agregaty do użytku w warunkach domowych, które są w stanie zasilić takie urządzenia jak piec centralnego ogrzewania, lodówkę, pralkę czy kuchenkę elektryczną. Spore zapotrzebowanie jest również na mocne ale jednocześnie nieduże agregaty budowlane, zasilające np. betoniarkę czy mniejsze sprzęty typu wiertarka. Poszukują ich zwykle właściciele budujący domy jednorodzinne na terenach nie objętych jeszcze przyłączem elektrycznym. W większych miastach wypożyczalnie oferują zwykle także profesjonalne agregaty do zabezpieczania lub obsługi dużych imprez plenerowych.

Kiedy warto wynająć z kiedy lepiej kupić agregat?

Zdecydowanie największe znaczenie ma tutaj częstotliwość i czas użytkowania agregatu. Jeśli przerwy w dostawach prądu zdarzają się nam często, są długotrwałe i znacznie utrudniają nam wówczas funkcjonowanie to zalecane jest kupno agregatu na użytek gospodarstwa domowego. Jeśli jednak używamy go sporadycznie, do prac remontowych, pojedynczych imprez w plenerze to zdecydowanie poleca się wynajem. Trzeba pamiętać, że oprócz kupna agregat należy również przechowywać w odpowiednim miejscu i okresowo “odpalać” go oraz sprawdzać poziom oleju, paliwa. Dla osób korzystających z niego bardzo rzadko może to stanowić uciążliwy kłopot.

Dodaj komentarz