wycieczka

Odessa kusi swoją wielokulturowością i bliskością Morza Czarnego. Jest wspaniałym miejscem do tego, aby je odwiedzić. Jest miastem, gdzie z Polski dojedzie się w kilka chwil. Jeżeli ktoś nie ma planów wakacyjnych lub chce zaplanować wycieczkę z atrakcjami na jeden weekend, to koniecznie powinien pomyśleć o tym ukraińskim mieście leżącym nad morzem. Może w sezonie komuś uda się zahaczyć o plażę i rozkoszować się ciepłym słonkiem? Chociaż czy pobyt w tak pięknym mieście warto przeznaczać na opalanie. Lepiej poznać cudowne zabytki, jakie można znaleźć na terenie całego miasta.

Sobór Przemienienia Pańskiego to największa w Odessie prawosławna świątynia. W jednym momencie w jej wnętrzach może zmieścić się aż 9 tysięcy wiernych. Przy placu kończącym ulicę Deribasowską znaleźć można świątynię, która została ufundowana w roku 1795. Stalin odpowiedzialny był za zniszczenie dotychczasowej świątyni w roku 1936. Potem cały Sobór został odbudowany i do dnia dzisiejszego można podziwiać jego wspaniała bryłę i wnętrza.

Kolejnym zabytkiem jest Ratusz Miejski, który został wybudowany w latach 30-tych XIX w. Pierwotnie w tym miejscu znajdować miała się tutaj giełda. I tak było do roku 1899. Potem cała giełda została przeniesiona do innego miejsca, a tutaj zostały przeniesione władze miasta, gdzie funkcjonują do dzisiaj. Obecna filharmonia była miejscem, gdzie w pierwszej kolejności miała być…giełda. Potem jednak cały budynek został przemianowany na filharmonię. Turystów na pewno zaciekawi bardzo ciekawa, gotycka architektura. Ciekawostka jest fakt, że do dzisiaj jest tutaj filharmonia, pomimo słabej akustyki wnętrz. Widzowie za każdym razem są jednak zadowoleni z widowisk, jakie się tutaj odbywają.Jeżeli komuś starczy czasu, to koniecznie powinien przejść się Bulwarem Nadmorskim, który liczy zaledwie 500 m. Jego początek znajduje się przy ratuszu miejskim, a kończy się on przy Schodach Potiomkinowskich.

Wycieczka do Odessy z biurem Kresy to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może spotkać osoby kochające podróżować i poznawać inne miejsca. Czas spędzony na dojedzie tam wynagrodzą wszystkie atrakcje, jakie można spotkać na miejscu.

Dodaj komentarz