biuro w Warszawie

Istnienie wirtualnych biur to przejaw nowoczesności czasów, w jakich obecnie żyjemy. Okazuje się, że jest wiele dochodowych działalności, które, na co dzień nie potrzebują tradycyjnego biura i jednocześnie są one w stanie dobrze funkcjonować i rozwijać się.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to płatna usługa, która pozwala na zdalną obsługę biurową. Powszechnie usługa ta kojarzy się przede wszystkim z wynajmowaniem wirtualnych adresów, jednak jest to tylko niewielka część definicji tego zjawiska. Dzięki istnieniu wirtualnych biur można znacząco obniżyć koszty funkcjonowania firm. Nie trzeba wtedy płacić za wynajem lokalu ani zatrudniać na stałe sekretarki czy innych pracowników biurowych. Jest wiele działalności, które z powodzeniem można wykonywać we własnym domu, jednak od czasu do czasu potrzebne jest także fizyczne biuro i wtedy w razie potrzeby można skorzystać z takiej usługi. Bardzo istotną częścią tej usługi jest możliwość zarejestrowania firmy pod dobrym, prestiżowym adresem, co buduje wiarygodność przedsiębiorcy. Oprócz tego wirtualne biura zależnie od swego profilu działania oferują dodatkowo cały szereg przydatnych usług. Najbardziej popularne z nich to odbieranie korespondencji zarówno tradycyjnej jak i mailowej, obsługa księgowa albo prawna, możliwość przechowywania dokumentów, rejestracja firm czy wsparcie informatyków.

Odbiór korespondencji to usługa bardzo wygodna, bo nie trzeba tracić czasu na poczcie i można zlecić to zadanie to biura, gdy akurat jesteśmy na wakacjach. Bardzo ważna jest także możliwość przydzielenia numeru telefonu.

Podmioty świadczące usługę wirtualnych biur bardzo często organizują u siebie coworking, czyli przestrzeń, gdzie chętne osoby mogą za opłatą godzinową lub abonamentową korzystać z biurek. W takich miejscach można także wynajmować odrębne sale na spotkania z klientami.

Jakie zalety mają wirtualne biura?

Bardzo różne są powody dla, których przedsiębiorcy decydują się wynajmować wirtualne biura. Część z nich robi to ze względu na prestiżową lokalizację. W niektórych zawodach nie jest wskazane by rejestrować firmę w mieszkaniu, bo taka firma mogłaby być postrzegana, jako mało profesjonalna. Są także przedsiębiorcy, którzy wynajmują wirtualne biura ze względu na dyskrecję. Jest wiele powodów, dla których ktoś może nie chcieć być kojarzony z działalnością albo ze względów bezpieczeństwa nie chce udostępniać adresu domowego.

Z wirtualnych biur bardzo często korzystają freelancerzy, którzy zwykle pracują w domu i z czasem bywają już przytłoczeni tym trybem pracy. Właśnie wtedy można wykorzystać przestrzeń coworkingową i popracować z innymi ludźmi. Są to bardzo cenne kontakty zawodowe, które pozwalają na wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami.

Wiele jest powodów przemawiających za tym, by korzystać z wirtualnych biur. Jest to opcja szczególnie polecana osobom początkującym, które na starcie mają ograniczone środki na działanie. Niemniej jednak usługodawcę trzeba dobierać bardzo starannie mając na uwadze chęć długookresowego korzystania z wirtualnego adresu.

Informacje dodatkowe 

Zobacz ofertę przygotowaną przez wirtualne biuro w Warszawie – sprawdź, jakie usługi dodatkowe wchodzą w skład pakietów dla klientów.

Dodaj komentarz