pielęgnacja

Chociaż codzienne dbamy o nasz wygląd trudno nam ustrzec się przed urodowymi grzeszkami, które sprawiają, że pielęgnacja naszej skóry nie jest do końca efektywna. Jakie najczęstsze błędy popełniamy podczas pielęgnacji?

Zapominamy o oczyszczeniu skóry

Oczyszczenie skóry jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który sprawi, że dalsza pielęgnacja będzie dawała pożądany efekt. Oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z kremów i masek, jest lepiej dotleniona, a pory skóry są otwarte. Zanieczyszczona skóra wchłania gorzej składniki odżywcze, jest często matowa, szara i tłusta. Najlepiej przed nałożeniem kremu umyć skórę lekką pianką albo żelem do mycia twarzy, a raz w tygodniu wykonać peeling, który pozwoli również pozbyć się uporczywych zaskórników. Skóra stanie się czysta i świeża.

Zapominamy o demakijażu

To podstawowy błąd w pielęgnacji skóry u wielu Pań. Skóra po całym dniu potrzebuje oczyszczenia, zwłaszcza jeśli jest na niej resztka makijażu. W ciągu nocy nasza skóra regeneruje się, dlatego nie powinna być obciążona zalegającym na niej makijażem. Po całym dniu powinniśmy oczyścić skórę i pozwolić jej oddychać, dlatego tak ważne jest jej oczyszczenie. Makijaż zbyt długo noszony zatyka także nasze pory i może nas uczulić, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe.

Nie nawilżamy skóry

Często osoby z tłustą skórą uważają, że nie muszą jej nawadniać, a to poważny błąd. Również skóra tłusta wymaga od nas odpowiedniego nawilżenia, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Najlepiej jest stosować krem nawilżający z kwasem hialuronowym, który odpowiednio nawilży skórę i sprawi, że będzie ona delikatna w dotyku. Powinniśmy pamiętać również o prawidłowym nawodnieniu naszego ciała, dlatego wypijajmy codziennie minimum 2 litry wody.

Stosujemy jeden krem na całą twarz

To częsty błąd w pielęgnacji. Skóra na całej naszej twarzy nie jest jednolita, zwłaszcza w tzw. strefie T, gdzie często jest ona znacznie tłustsza. Rozwiązaniem jest stosowanie np. na noc dwóch lub trzech rodzajów kremu: nawilżającego, matującego i pod oczy. Zwłaszcza skóra pod oczami wymaga innej pielęgnacji, ponieważ jest o wiele cieńsza niż na innych partiach twarzy. Krem pod oczy powinien być w lekkiej formie żelowej. Żel szybciej wchłania się niż krem, czy nawet emulsja, dzięki czemu kosmetyk nie roluje się i daje efekt odświeżenia. Nakładając odpowiednie kosmetyki na dane partie naszej twarzy zadbamy o dobry wygląd i skuteczniej zwalczymy problemy skórne.

Nie wklepujemy kremu

Krem jest przez nas często wsmarowywany, a nie wklepywany. Jeśli wklepiemy krem składniki odżywcze szybciej się wchłoną, a kosmetyk zostawi tłustych śladów. Możemy również wmasować krem, zwłaszcza w okolicę oczu, która jest bardzo delikatna. Dodatkowo wklepywanie kremu w skórę twarzy sprawia, że jest pobudzone jest jej ukrwienie. Składniki odżywcze dostają się do głębszych warstw skóry, gdzie są transportowane i działają bezpośrednio w skórze. Skóra nabiera też zdrowego koloru.

Zabiegi medycyny estetycznej

Pomocne w pielęgnacji problematycznej skóry twarzy mogą być również zabiegi medycyny estetycznej. Do popularnych w ostatnim czasie zabiegów należy między innymi zabieg mezoterapii gdzie wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe Katowice. Zabieg ten doskonale rewitalizuje skórę i zapewnia jej energię i świeżość.

Dodaj komentarz