masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu. Był stosowany już w starożytności, wcześniej, niż akupunktura. Opiera się o teorię dotyczącą przepływu energii przez ludzki organizm, a konkretniej przez ośrodki energii nazywane czakrami. Czakry zawsze znajdują się w pobliżu gruczołów wydzielania dokrewnego, które zajmują się wytwarzaniem określonych hormonów. Jeśli czakry są zablokowane, nie ma możliwości prawidłowego przepływu energii, a co za tym idzie, odpowiedniego wydzielania hormonów. Zadaniem masażu gorącymi kamieniami jest odblokowanie czakr funkcjonujących nieprawidłowo.

Kiedy wskazany jest masaż gorącymi kamieniami?

Na masaż gorącymi kamieniami powinny zdecydować się osoby pozbawione energii, zmęczone i zestresowane. Zabieg ma na celu poprawę koncentracji i pamięci oraz wzmocnienie działania układu odpornościowego. Najlepsze rezultaty można zauważyć po wykonaniu serii trzech zabiegów.

Jakie kamienie wykorzystywane są w trakcie masażu?

Podczas masażu najczęściej wykorzystuje się bazalt i marmur. Kamienie rozgrzewane są do temperatury 50 stopni Celsjusza. Położone na ciele klienta mogą wpłynąć na poprawę krążenia krwi oraz odżywienie i utlenienie skóry.

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Klient rozbiera się, a następnie kładzie się na brzuchu lub na plecach. Zależy to od dolegliwości, na które się uskarża. Kamienie są układane na ciele – najczęściej wzdłuż kręgosłupa. Małe kamyki mogą zostać ułożone między palcami klienta. Większe mogą znajdować się między brwiami lub na policzkach. Za pomocą dwóch większych kamieni zanurzonych w oliwie z oliwek lub olejkach eterycznych masażysta masuje całe ciało klienta. Masaż gorącymi kamieniami nie tylko powoduje relaks i rozluźnienie mięśni, ale także dotlenia i odżywia skórę. Dzięki niemu organizm pozbywa się toksyn.

Jakie są przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami?

Choć masaż gorącymi kamieniami należy do zabiegów bezpiecznych, to jednak istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Są to: choroby zakaźne, gorączka, ostre stany zapalne, zapalenie żył i zakrzepy, choroba nowotworowa, łamliwość kości, wady serca i ciąża.

Podsumowanie

Masaż gorącymi kamieniami pozwala na poprawę samopoczucia, stanu zdrowia i wyglądu. Można się na niego zapisać w gabinetach wykonujących masaż tajski Katowice. Zabieg potrafi rozluźnić, zrelaksować, znacznie poprawiając przy tym kondycję psychiczną i fizyczną.

Dodaj komentarz