Maszyna dwuigłowa to nieodzowny element każdego profesjonalnego zakładu krawieckiego, w tym szwalni Litalia mająca w ofercie przeszycia Łódź, na terenie Łodzi. Dlaczego dwuigłówki są jednymi z najpowszechniejszych i najważniejszych urządzeń znajdujących się w pracowni krawieckiej? Czym się charakteryzują?

Czym charakteryzuje się maszyna dwuigłowa?

Dwuigłówka to urządzenie szwalnicze przeznaczone do szycia materiałów miękkich i lejących, o średniej grubości oraz ciężkich. Powstały po to by usprawnić i ułatwić szycie, w konsekwencji zastępując stebnówki jedno igłowe.

Maszyny dwuigłowe umożliwiają szycie ściegiem stebnowym podwójnym, który polega na przeplataniu się górnej nitki z dolną. Stosowany jest przede wszystkim w miejscach szwów, czyli łączeń tkaniny, które muszą być trwałe. Ścieg ten jest:

– wytrzymały,

– rozciągliwy,

– szeroki dzięki wykorzystaniu dwóch igieł,

– prosty, tworzy równoległe do siebie linie.

Dzięki solidności oraz elastyczności, niezbędne jest wykorzystanie tego splotu podczas produkcji ubrań sportowych, roboczych i codziennych, jak również innych produktów tekstylnych.

Na co zwrócić uwagę kupując maszynę dwuigłową?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo maszyn dwuigłowych różnych firm, które są funkcjonalne i wygodne, dlatego wybór odpowiedniej dwuigłówki często przysparza osobom stawiającym pierwsze kroki w świecie krawiectwa wielu problemów. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu urządzenia, warto zwrócić uwagę na:

– rozstaw igieł, ponieważ to od tego czynnika zależy wielkość przestrzeni pomiędzy ściegami,

– regulowanie rozstawu igieł – w zależności od maszyny możliwe jest uzyskanie różnorakich zakresów,

– możliwość wyłączenia jednej z igieł podczas szycia – pozwala to poprowadzić tylko jedną linię ściegu; dzięki tej funkcji można zastąpić dwuigłówkę urządzeniem jedno igłowym,

– mechanizm transportu, który jest odpowiedzialny za przesuwanie tkaniny w trakcie szycia o określoną odległość,

– stopkę maszyny, ponieważ wysokość, na którą będzie można ją podnieść, jest szczególnie istotna podczas szycia ciężkich i grubych materiałów,

– funkcję umożliwiającą dostosowanie długości ściegu do konkretnego materiału (do jego właściwości, parametrów i wyglądu),

– opcję obcinania nici.

Dodaj komentarz