wózki inwalidzkie

Czasami z powodu choroby bądź nagłego wypadku, jesteśmy zmuszeni do wypożyczenia odpowiedniego do okoliczności sprzętu medycznego, który ułatwi codzienne funkcjonowanie. Co właściwie oferują specjalistyczne wypożyczalnie, i dlaczego w wielu przypadkach wynajem jest najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy i dlaczego warto wypożyczyć sprzęt medyczny?

 1. Zanim zdecydujesz się na zakup potrzebnego sprzętu medycznego, warto go uprzednio wypróbować w celach testowych. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest jego wypożyczenie.
 2. Nagłe sytuacje nierzadko zmuszają nas do skorzystania z konkretnego sprzętu medycznego, który będzie nam potrzebny przez określony okres czasu. Wówczas wskazany jest wynajem, a nie sam zakup.
 3. Jeżeli oczekujesz na dofinansowanie, a sprzęt medyczny jest niezbędny byś mógł sprawnie funkcjonować, opłaca się go wynająć.
 4. Wypożyczalnie oferują naprawdę przystępne ceny za sprzęt bardzo wysokiej jakości.
 5. Wypożyczając sprzęt możesz liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny wynajmu, ale także na profesjonalną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pomoc w jego doborze.
 6. Wypożyczalnie zapewniają szeroki wybór sprzętów medycznych.

Jaki sprzęt medyczny mają w swojej ofercie wypożyczalnie?

 1. Wózki inwalidzkie
  Zazwyczaj wypożyczalnie posiadają w swojej ofercie naprawdę różnorakie wózki inwalidzkie aluminiowe oraz stalowe, standardowe i specjalne, które mają opcję regulowania oparcia czy siedziska, jak również elektryczne, które sprawdzą się w przypadku osób, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się po terenie otwartym, a także podczas trwających dłużej wycieczek.
 2. Podnośniki
  Przeznaczone do transportowania ludzi, wykorzystywane podczas kąpieli, nie tylko w szpitalach, ale również w domach. Ogromnym walorem podnośników jest to, że umożliwiają one sprawowanie całkowitej opieki nad osobą z problemami ruchowymi i to przez zaledwie jedną osobę. Urządzenie pomaga np. w ułożeniu pacjenta na materacu czy łóżku, w wannie lub na wózku.
 3. Łóżka rehabilitacyjne
  Łóżka rehabilitacyjne, które możesz wynająć w wypożyczalni są regulowane za pomocą pilota, co zdecydowanie usprawnia opiekę, a także pozwala w prosty sposób dopasować łóżko do osobistych potrzeb pacjenta.
 4. Balkoniki rehabilitacyjne
  Balkoniki wspomagają naukę chodzenia, utrzymywanie pionowej pozycji, a także pomagają w poruszaniu się. Dostępne urządzenia zrobione są ze stali bądź z aluminium.

Dodaj komentarz