wózki paletowe

Nie może ich zabraknąć

Wózki paletowe są rodzajem wózków magazynowych, które są wyposażone w ręczne unoszenie ładunku oraz ręczne pchanie. Wózki stanowią wyposażenie główne sklepów, hal produkcyjnych czy też oczywiście magazynów. Stanowią także również niezwykle ważne wyposażenie samochodów transportowych, które ułatwiają kierowcom załadunek oraz rozładunek. Jeśli chodzi o wózki paletowe ręczne, to idealnie się sprawdzają w miejscach pracy, gdzie z uwagi na same gabaryty magazynów czy też pomieszczeń, nie jesteśmy kompletnie w stanie zastosować widłowych wózków. Tutaj idealnie się sprawdzają właśnie wózki paletowe, które są wyposażone w widły krótkie czy też w ogóle wózki paletowe z masztem.

Z czego zbudowany jest wózek paletowy?

Ręczne paletowe wózki zbudowane są z korpusu samego wózka z widłami, dyszli, pompy oraz także rolek i kół. W przypadku dostępnych wózków z zamontowaną wagą mamy o czynienia z drobną innowacją. Tak naprawdę wózek ten jest oparty na hydraulice, a sam wskaźnik jest elektroniczny. W niektórych modelach do czynienia mamy z naprawdę profesjonalnym systemem z tensometrami, które są zamontowane bezpośrednio pod widłami. 

Wózek paletowy i jego działanie

Sam system podnoszenia w wózkach paletowych oparty jest w sposób bezpośredni na mechanizmie hydraulicznym. Podnoszenie wózka odbywa się poprzez samo wytwarzanie hydraulicznego ciśnienia oleju – przez pompkę, która przez tłok naciskana jest napędzanym specjalnym dyszlem sterowania z dźwignią regulacji. Samo ciśnienie, które zostaje wytworzone unosi tłok w siłowniku głównym. W celu zmniejszenia tarcia w układzie skrajnym zastosowane zostało łożysko oporowe, które umiejscowione jest w korpusie.

Sam wybór modeli paletowych wózków jest naprawdę spory. Będzie nam się na pewno bardzo trudno zdecydować się na jeden konkretny model. Przed zakupem wózka polecamy się zapoznać z modelami różnego rodzaju. Będziemy dzięki temu w pełni usatysfakcjonowani swoim zakupem. Przejrzeć sobie można różnego rodzaju dostępne wózki oraz poczytać nieco o nich na przykład na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki.

Dodaj komentarz