pomoc drogowa Niemcy

Każdy samochód może ulec awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Prawdopodobny jest również udział w stłuczce, kolizji lub wypadku. Taka sytuacja, nawet, jeśli w grę wejdzie całodobowa pomoc drogowa, nie musi łączyć się z ponoszeniem dużych kosztów naprawy lub holowania do mechanika. Będzie tak wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup odpowiedniego wariantu ubezpieczenia Assistance. Co prawda często tego typu polisę otrzymujemy jako bonus do innego ubezpieczenia komunikacyjnego, karty kredytowej lub konta bankowego?Czy jednak wystarczy ona do pokrycia wszystkich kosztów, z jakimi wiąże się laweta,holowanie, naprawa samochodu lub inne usługi świadczone przez pomoc drogową w kraju i za granicą. Niestety, odpowiedź często okazuje się negatywna. Pomocnym rozwiązaniem będzie za to dobranie odpowiedniego wariantu ubezpieczenia Assistance do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie Assistance?

Bez odpowiedniego ubezpieczenia Assistance pomoc 24H może łączyć się ze stratą pieniędzy, czasu i otrzymaniem sporej dawki stresu. Korzystne ubezpieczenie Assistance nie okazuje się zbyt drogie. Jeśli wybierzemy wariant długoterminowy, za rok zapłacimy 100-200 zł. Należy tu uważnie zapoznać się z warunkami oferty. Warto zatem sprawdzić, ile razy w roku otrzymamy darmową pomoc np. może to być pomoc drogowa Niemcy w ramach wykupionego ubezpieczenia. Istotne są także limity holowania oraz wydatków związanych z załatwieniem samochodu zastępczego i ewentualnego noclegu podczas oczekiwania na naprawę. Darmowe pakiety Assistance najczęściej obejmują jedynie jednorazową pomoc w ciągu roku, która dodatkowo zapewnia jedynie holowanie samochodu do najbliższego warsztatu. Warto jest zatem zadbać o rozszerzenie zakresu gwarantowanych świadczeń. Może to zapewnić nielimitowaną ilość pomocy w ciągu roku i inne udogodnienia niezbędne w przypadku awarii samochodu lub jego udziału w wypadku drogowym.

Assistance za granicą

Dokładne zapoznanie się z umową ubezpieczenia jest szczególnie istotne, gdy wybieramy się za granicą. Można też zdecydować się na wariant krótkoterminowy, którego ważność obejmie jedynie długość wyjazdu, zapewniając usługi pozwalające na darmowe holowanie, naprawę, otrzymanie samochodu zastępczego, a nawet skorzystanie z noclegu na czas usunięcia usterki. Koszt takiego ubezpieczenia to kilkadziesiąt zł. Decydując się jednak na to rozwiązanie, zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale także czas i stres.

Dodaj komentarz