pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczka hipoteczna jest popularnym produktem kredytowym, z którego korzysta spora ilość konsumentów. Czasami jest tak, iż zobowiązania zaczynają nas przerastać i brakuje nam środków na ich spłatę. Rozwiązaniem takich sytuacji mogą być pożyczki pod zastaw nieruchomości. Warto dowiedzieć się na czym polegają.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości nierzadko były wybawieniem dla osób, które nazbierały już tak wiele różnorodnych zobowiązań, iż ich wartość była nazbyt duża na zastosowanie tradycyjnego kredytu. Wtedy z pomocą mogła przyjść pożyczka hipoteczna, która umożliwiała wyjście na prostą, jak i pozbycie się ciągle rosnących długów. Nie funkcjonuje ona w postaci pożyczki online, gdyż wymagać będzie większej ilości dokumentów, celem przelania środków na nasze indywidualne konto. To, co musieliśmy zrobić, to oddać pod zastaw posiadaną przez nas nieruchomość.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są swego rodzaju wyjściem z sytuacji, kiedy posiadamy zbyt wysoką kwotę długów. Zatem na rynku powstały takie oferty jak chociażby prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości. Trzeba jednak zachować pewną ostrożność, gdyż są to pieniądze pożyczane od prywatnych osób.

Nie obowiązują ich zatem regulacje prawne, które dotyczą chociażby banków. Możemy się zastanawiać, czemu ktoś ma wybierać pożyczki pod zastaw nieruchomości, a nie kredyty pod zastaw nieruchomości? Odpowiedź będzie bardzo prosta. Zdarza się, iż ktoś miał w przeszłości problemy z regularnym spłacaniem zobowiązań, albo widnieje w KRD, lub w BIK.

Wtedy bank nie będzie chciał udzielić tego rodzaju pożyczki. Wymaga się także wielu dokumentów finansowych, które poświadczają między innymi uzyskiwane dochody. W wypadku pożyczki prywatnej pod zastaw takich wymogów w ogóle nie ma. Można ją dużo łatwiej zaciągnąć, niemniej jednak nie jest też pozbawiona ryzyka. Zawsze trzeba mieć na uwadze, iż jeżeli nie będziemy spłacać długów, to możemy wówczas stracić swoją nieruchomość.

Co to jest pożyczka hipoteczna?

Dobrze znanym produktem kredytowym jest także pożyczka hipoteczna. Można ją uzyskać nie tylko w banku, ale także w pożyczkowych firmach pozabankowych. Sposób, w jaki funkcjonuje pożyczka pod hipotekę zbliżony jest nieco do kredytu hipotecznego. Jeżeli mamy wybór między kredytem hipotecznym, a pożyczką hipoteczną, a ponadto jesteśmy zainteresowani budową domu, albo zakupem mieszkania, to wybierzmy opcję kredytu hipotecznego. Jeśli bowiem uzyskane pieniądze będziemy chcieli przeznaczyć na konkretny cel, to kredyt ten będzie zdecydowanie dużo bardziej przystępny pod względem ceny.

Czyli kredyt hipoteczny musi być przeznaczony na zakup nieruchomości, albo jej remont, zaś pożyczka hipoteczna na dowolnie wybrany cel. Ażeby móc porównać pożyczki hipoteczne konieczne będzie przeanalizowanie wysokości prowizji i oprocentowania, a tym bardziej RRSO, które zostało podane w ofercie. RRSO zawiera całkowite koszty pożyczki, zatem stanowi najlepszą wartość porównawczą.

Pożyczka pod zastaw mieszkania – czy to możliwe?

Jeżeli naszą własnością jest mieszkanie w bloku, to może zainteresować nas pożyczka pod jego zastaw. Wiele z pośród banków, jak i pozabankowych firm pożyczkowych posiada w swojej ofercie właśnie pożyczki pod zastaw lokalu mieszkalnego. Konieczne będzie przedstawienie aktu własności mieszkania, a nierzadko również informacji na temat tego, czy na lokalu ciążą jakiekolwiek zaległości z tytułu czynszu, czy też innych opłat w spółdzielni mieszkaniowej.

Wysokość udzielonej nam pożyczki pod zastaw lokalu mieszkalnego zależeć będzie od rynkowej wartości lokalu i na ogół wartość ta musi być wyższa, aniżeli kwota pożyczanych pieniędzy. Możliwe jest także zaciągnięcie pożyczki prywatnej pod zastaw lokalu mieszkalnego. Czyli inaczej mówiąc, osoba prywatna wpisze się do księgi wieczystej i zostanie wykreślona dopiero po spłaceniu długu.

Czy możliwa będzie pożyczka pod zastaw lokalu bez dochodów? Tak, gdyż osoby prywatnej nie będzie obchodziło ile zarabiamy, gdzie i jak długo pracujemy. Wierzyciela interesować będzie tylko to, czy będziemy spłacać mu zaciągnięty dług.

Wydaje się, że pożyczka prywatna pod zastaw nieruchomości to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tego rodzaju pożyczce, sprawdź stronę pozyczpodzastaw.pl

Dodaj komentarz