obrazy do sypialni

Czym się kierować wybierając obrazy do sypialni?

Sypialnia to ten rodzaj pomieszczenia, w którym panujący klimat ma niebywałe znaczenie. Jakość snu a co za tym idzie poziom naszego funkcjonowania podczas kolejnego dnia jest ściśle uzależniony od warunków w naszej sypialni. Dlatego też nie należy spychać sypialni na koniec kolejki podczas urządzania nowego domu czy mieszkania. Naprawdę warto pochylić się na dłużej nad aranżacją sypialni i nie ograniczać się jedynie do samych mebli i pomalowania ścian. Odpowiednie oświetlenie, dodatki, dekoracje potrafią każdą sypialnię zmienić w prawdziwe dzieło sztuki i stworzyć w niej atmosferę odprężenia i relaksu. Sypialnia przyjazna nam to przede wszystkim taka, która odpowiada naszym gustom i upodobaniom ale urządzając ją warto trzymać się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim należy wystrzegać się krzykliwej i jaskrawej kolorystyki zarówno na ścianach jak i w dodatkach, męczą one bowiem wzrok i utrudniają odpoczynek. Zdecydowanie lepsze będa stonowane, bazowe kolory jak biel, szarości, ciepłe beże czy pastelowe błękity i zielenie. Ponadto nie należy przesadzać z ilością dekoracji, bibelotów i innych drobnych ozdób. W połączeniu z wzorzystą pościelą czy tapeta na ścianie może to spowodować wrażenie bałaganu i chaosu. Doskonałym uzupełnieniem stylowej aranżacji są obrazy do sypialni, które umiejętnie dobrane potrafią całkowicie zmienić jej klimat. Wybierając obraz w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się ogólną stylistyką, w jakiej urządzona jest sypialnia. Ponadto warto dopasować wielkość obrazu do metrażu sypialni oraz do wielkości wolnej ściany, na której chcemy go umieścić. W przestronnych sypialniach najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe obrazy natomiast w niewielkich sypialniach lepiej prezentują się nieduże obrazki.

Obrazy do nowoczesnych wnętrz

Coraz częściej Polacy stawiają na nowoczesną stylistykę wnętrz, w której królują proste i minimalistyczne formy oraz stonowane, często kontrastujące ze sobą barwy. Do takich sypialni najlepiej pasują nowoczesne obrazy bądź też drukowane na płótnie grafiki. Mogą one przedstawiać abstrakcyjne formy, figury geometryczne, nowatorskie prezentacje natury. Popularne są również widoki dużych miast, oświetlonych mostów czy wieżowców. Modne są również akty, szczególnie te w kolorystyce czarno białej, które wydają się być stworzone do dekorowania sypialni. Styl nowoczesny dopuszcza zwykle więcej odważnych scen i bardziej dosadne przesłanie niż styl klasyczny dlatego jeśli tylko jest to zgodne z naszymi upodobaniami, możemy w sypialni umieścić odważne malarstwo erotyczne. Aranżacje nowoczesne to również styl industrialny czy loftowy czyli bardzo surowe wnętrza, które warto ocieplić właśnie poprzez sztukę. Obrazy do takiej sypialni powinny przedstawiać nieoczywiste formy, proste linie i kształty. W nurt nowoczesny wpisuje się również styl glamour, do którego pasują obrazy i grafiki prezentujące kultowe postaci kina czy teatru minionych epok oraz sztuka przedstawiające elementy mody i luksusu.

Obrazy do sypialni vintage

Klasyczne urządzone sypialnie a także te w stylu prowansalskim lub vintage wymagają innych obrazów niż nowoczesne aranżacje. Do takich wnętrz doskonale pasują utrzymane w stonowanych barwach obrazy olejne przedstawiające krajobrazy i kwiaty. Również klasyczne dzieła znanych malarzy rewelacyjnie odnajdą się w sypialni w stylu vintage. Tradycyjne malarstwo bardzo dobrze sprawdzi się w sypialni w stylu prowansalskim lub rustykalnym, gdzie obraz przedstawiający kwiaty w wazonie to jedno z najlepszych pomysłów. Sztuka przedstawiająca w tradycyjny sposób naturę, krajobrazy i pejzaże to również klasyka gatunku, która w doskonały sposób podkreśli rustykalne, swojskie wnętrze. Jednocześnie takie obrazy sprawiają, że w ich otoczeniu łatwiej jest nam się wyciszyć i zrelaksować co stanowi przecież główną funkcję sypialni. Czy malarstwo erotyczne odnajdzie się w klasycznej sypialni? Oczywiście, o ile dobierzemy akt o odpowiedniej kolorystyce i stylu. Nowoczesne formy nie są wskazane ale obrazy w ciepłych barwach i subtelnym przekazie jak najbardziej mogą pełnić rolę dekoracji nad małżeńskim łóżkiem.

Dodaj komentarz